חיתכו כל חציל ל- 3 חלקים לאורך- כל חלק צריך להיות בגובה של 4 סנטימטר (ראו תמונה להמחשה). רוקנו את החצילים מתוכנם (השאירו "תחתית") והניחו בצלחת עם מעט מלח גס עליהם. שמנו את "גביעי" החצילים בשמן זית, חרצו בשוליים שלהם חריצים עם סכין.
חממו תנור לחום של 200 מעלות. שימו את 6 גביעי החצילים בתבנית משומנת בשמן זית והכניסו אותם לתנור ל- 15 דקות. החצילים חייבים להיות רכים אך יציבים.   הוציאו התבנית מהתנור אך השאירו אותו על חום של 150 מעלות.
בסיר גדול שימו את שני מיני השעועית וכסו היטב במים. הביאו לרתיחה ובשלו על אש בינונית עד התרככות מלאה שלהן. אם נותרו נוזלים סננו.
בסיר קטן הניחו את האורז המלא ושטפו עם הרבה מים מהברז עד שהמים צלולים. הוסיפו לסיר מים עד כדי 2 סנטימטר מעל קו האורז. הביאו לרתיחה על אש גבוהה, הנמיכו האש לנמוכה ובשלו 10 דקות או עד התרככות האורז וספיגת כל הנוזלים.
חממו במחבת גדולה שמן זית והוסיפו את הבצל, העגבניות, רסק העגבניות, שני שליש מהבצל הירוק והגזר. שטפו את בשר החצילים מהמלח וקצצו אותו. הוסיפו לתערובת המיטגנת במחבת. ערבבו תוך טיגון והוסיפו את התבלינים. הוסיפו את השעועית והאורז והמשיכו לערבב. טעמו לראות אם יש צורך בהוספה של מלח או פלפל.
מלאו את החצילים במלית במהודק, טפטפו כפית שמן זית על כל חציל והכניסו שוב לתנור לעוד 10 דקות. קשטו בבצל ירוק הנותר והגישו.

באדיבות אתר סוגת