עמותת יום שני ללא בשר מקדמת הפחתה בצריכת הבשר, כדי לשפר את הבריאות שלנו ולצמצם את הפגיעה בסביבה, הנגרמת כתוצאה מתעשיית משק החי. העמותה פועלת להעלאת ההיצע של מנות מן הצומח במטבחים ביתיים ובחדרי אוכל מוסדיים, בהסברה ציבורית ובחינוך לתזונה בת קיימא. הקמפיין העולמי, שפועל במעל 40 מדינות בעולם, הושק בישראל בשנת 2012 וזכה להצלחה רבה. עשרות ארגונים וחברות ההסעדה הגדולות כבר הצטרפו למיזם ונותנים דגש צמחוני בשני. מאות אלפי ישראלים כבר בוחרים יום בשבוע שבו הם מוותרים באופן קבוע על בשר ונהנים ממבחר טעים עשיר ומזין של מנות מן הצומח.

רוצים שמקום עבודתכם יאמץ יום שני ללא בשר? רוצים להתנדב?
נשמח שתצטרפו אלינו! צרו קשר

מי אנחנו?

מיקי חיימוביץ', מייסדת ויו"ר העמותה

עיסוק: יוזמת ומובילה את קמפיין Meatless Monday בישראל, מייסדת ויושבת ראש העמותה.

מה עשיתי: 22 שנה הייתי עיתונאית ומגישת חדשות. 18 שנה הגשתי את המהדורה המרכזית של חדשות ערוץ 2 וחדשות 10 , הובלתי סדרות דוקומנטריות ויזמתי וערכתי את סידרת הכתבות " ישראלים 10 " בחדשות עשר על ישראלים שפועלים בהתנדבות במטרה להביא לשינוי חיובי בחייהם של אחרים. כיום אני מובילה את "המערכת", תכנית התחקירים המצליחה של רשת העוסקת בנושאים שנמצאים על סדר היום האזרחי–חברתי.

שורה תחתונה: "היה אתה השינוי שאתה מבקש לראות בעולם", מהטמה גנדי

מיכל וולנסקי-אטיאס, מנהלת פעילות

עיסוק: מנהלת פעילות עמותת יום שני ללא בשר

מה עשיתי: ייעצתי לרשויות מקומיות בתחום החינוך הסביבתי. ליוויתי תהליכים בתחום בקרב המגזר העסקי, המגזר הציבורי ומול הקהילה ומוסדות החינוך.
עסקתי בחינוך לקיימות במסגרות פורמליות ובלתי פורמליות.
חשיפה להשלכות של תעשיית הבשר על הסביבה תרמה רבות לשינוי תפיסת עולמי ומאז פעלתי וממשיכה לפעול להובלת שינוי בתחום בקרב הציבור בישראל.
בוגרת תוכנית העמיתים למנהיגות סביבתית וחברתית של מרכז השל.

שורה תחתונה: "לעולם אל תטילו ספק בכך שקבוצה קטנה של אזרחים מודאגים ואכפתיים יכולה לשנות את העולם; זה הדבר היחיד שאי פעם הביא לשינוי." מרגרט מיד

מאיה צוראל, מייסדת וחברת אסיפה

עיסוק: ייעוץ לארגונים וחברות בתחום התקשורת והמיתוג הסביבתי, מייסדת העמותה

מה עשיתי: ניהלתי קמפיינים פרסומיים ללקוחות מסחריים המובילים בתחומם במשק. (גלר נסיס, ראובני–פרידן) ניהלתי במשותף את פרויקט שעת כדור הארץ בישראל ויחד עם שותפתי ל"קליניקה" יצרנו את האסטרטגיה הפרסומית לקמפיין של המשרד להגנת הסביבה בכיכובו של טל פרידמן. שותפה לפיתוח וניהול קמפיין Meatless Monday. לומדת כיום לתואר שני בעיצוב תעשייתי במסלול ניהול העיצוב בבצלאל MDES.

שורה תחתונה: When There Is a Will – There Is a Way

ליאת צבי, מייסדת וחברת אסיפה

עיסוק: ייעוץ לארגונים וחברות בתחום התקשורת והמיתוג הסביבתי, מייסדת העמותה

מה עשיתי: הייתי שותפה במשרד פרסום (גלר נסיס) ואחראית על תחום האסטרטגיה. הבאתי לארץ את שעת כדור הארץ ועשיתי עם שותפתי את הקמפיין של המשרד להגנת הסביבה – מתחילים לחשוב ירוק בכיכובו של טל פרידמן. שותפה לפיתוח וניהול קמפיין Meatless Monday. בוגרת תוכנית העמיתים למנהיגות סביבתית וחברתית של מרכז השל ושל Aspen institute leadership program.

שורה תחתונה: הכל חוזר אליך

חברי העמותה

מיקי חיימוביץ', יו"ר העמותה
ליאת צבי, ועדת ביקורת, יועצת סביבתית
אור בינימין, ועדת ביקורת, מנכ"ל GFI ישראל
מאיה צוראל, יועצת סביבתית
אלון פילץ, מנכ"ל דיזנגוף סנטר
אבי בלאו, יועץ סביבתי
שאנה שכטרמן, מנהלת קיימות דיזנגוף סנטר

אלי גוף, רואה חשבון

מיטלס מאנדיי – התנועה העולמית!