עמותת יום שני ללא בשר מקדמת הפחתה בצריכת הבשר, כדי לשפר את הבריאות שלנו ולצמצם את הפגיעה בסביבה, הנגרמת כתוצאה מתעשיית משק החי. העמותה פועלת להעלאת ההיצע של מנות מן הצומח במטבחים ביתיים ובחדרי אוכל מוסדיים, בהסברה ציבורית ובחינוך לתזונה בת קיימא. הקמפיין העולמי, שפועל במעל 40 מדינות בעולם, הושק בישראל בשנת 2012 וזכה להצלחה רבה. עשרות ארגונים וחברות ההסעדה הגדולות כבר הצטרפו למיזם ונותנים דגש צמחוני בשני. מאות אלפי ישראלים כבר בוחרים יום בשבוע שבו הם מוותרים באופן קבוע על בשר ונהנים ממבחר טעים עשיר ומזין של מנות מן הצומח.

רוצים שמקום עבודתכם יאמץ יום שני ללא בשר? רוצים להתנדב?
נשמח שתצטרפו אלינו! צרו קשר

מי אנחנו?

מיקי חיימוביץ', מייסדת ויו"ר העמותה

עיסוק: יוזמת ומובילה את קמפיין Meatless Monday בישראל, מייסדת ויושבת ראש העמותה.

מה עשיתי: 22 שנה הייתי עיתונאית ומגישת חדשות. 18 שנה הגשתי את המהדורה המרכזית של חדשות ערוץ 2 וחדשות 10 , הובלתי סדרות דוקומנטריות ויזמתי וערכתי את סידרת הכתבות " ישראלים 10 " בחדשות עשר על ישראלים שפועלים בהתנדבות במטרה להביא לשינוי חיובי בחייהם של אחרים. כיום אני מובילה את "המערכת", תכנית התחקירים המצליחה של רשת העוסקת בנושאים שנמצאים על סדר היום האזרחי–חברתי.

שורה תחתונה: "היה אתה השינוי שאתה מבקש לראות בעולם", מהטמה גנדי

אור בנימין, מנהלת הפעילות

עיסוק: מנהלת הפעילות של עמותת יום שני ללא בשר

מה עשיתי: עבדתי מעל עשור בעולם העסקי, כמנהלת שותפויות אסטרטגיות ותמיכה במכירות העולמיות בחברת צ'ק פוינט, בארץ ובארצות הברית. לאחר שחזרנו ארצה, מתוך רצון לתרום לחברה הישראלית, ניהלתי משך כארבע שנים את פיתוח המשאבים של עמותת מרכז מעשה, ארגון לשינוי חברתי שמקדם צעירים מהפריפריה הכלכלית-חברתית באמצעות שנת התנדבות בקהילה. הובלת עמותת יום שני ללא בשר הוא עבורי הזדמנות להשפיע על מצב העולם אנחנו עתידים להשאיר לילדנו.

שורה תחתונה: "מה שאתה בוחר עושה הבדל, ואתה צריך להחליט איזה הבדל אתה רוצה לעשות." ד"ר ג'יין גודול

מיכל וולנסקי-אטיאס, מנהלת השוק המוסדי

עיסוק: מנהלת השוק המוסדי ופיתוח תכנים חינוכיים יום שני ללא בשר

מה עשיתי: ליוויתי וייעצתי לרשויות מקומיות בקידום חינוך והסברה בתחום החינוך הסביבתי. ליוויתי תהליכים בתחום הסביבתי בקרב המגזר העסקי, המגזר הציבורי ומול הקהילה ומוסדות החינוך. מרגע שנחשפתי להשלכות של תעשיית הבשר על הסביבה פעלתי להטמעת הנושא בקרב קהלים איתם עבדתי ובפרט בחינוך סביבתי הנלמד כיום במוסדות החינוך. עמיתה בתוכנית העמיתים למנהיגות סביבתית וחברתית של מרכז השל.

שורה תחתונה: "לעולם אל תטילו ספק בכך שקבוצה קטנה של אזרחים מודאגים ואכפתיים יכולה לשנות את העולם; זה הדבר היחיד שאי פעם הביא לשינוי." מרגרט מיד

מאיה צוראל, מייסדת וחברת אסיפה

עיסוק: ייעוץ לארגונים וחברות בתחום התקשורת והמיתוג הסביבתי, מייסדת העמותה

מה עשיתי: ניהלתי קמפיינים פרסומיים ללקוחות מסחריים המובילים בתחומם במשק. (גלר נסיס, ראובני–פרידן) ניהלתי במשותף את פרויקט שעת כדור הארץ בישראל ויחד עם שותפתי ל"קליניקה" יצרנו את האסטרטגיה הפרסומית לקמפיין של המשרד להגנת הסביבה בכיכובו של טל פרידמן. שותפה לפיתוח וניהול קמפיין Meatless Monday. לומדת כיום לתואר שני בעיצוב תעשייתי במסלול ניהול העיצוב בבצלאל MDES.

שורה תחתונה: When There Is a Will – There Is a Way

ליאת צבי, מייסדת וחברת אסיפה

עיסוק: ייעוץ לארגונים וחברות בתחום התקשורת והמיתוג הסביבתי, מייסדת העמותה

מה עשיתי: הייתי שותפה במשרד פרסום (גלר נסיס) ואחראית על תחום האסטרטגיה. הבאתי לארץ את שעת כדור הארץ ועשיתי עם שותפתי את הקמפיין של המשרד להגנת הסביבה – מתחילים לחשוב ירוק בכיכובו של טל פרידמן. שותפה לפיתוח וניהול קמפיין Meatless Monday. בוגרת תוכנית העמיתים למנהיגות סביבתית וחברתית של מרכז השל ושל Aspen institute leadership program.

שורה תחתונה: הכל חוזר אליך

חברי העמותה

מיקי חיימוביץ', יו"ר העמותה
ליאת צבי, ועדת ביקורת, יועצת סביבתית
ד"ר נטע ליפמן, ועדת ביקורתף מנכ"ל האגודה הישראלית לאקולוגיה ומדעי הסביבה
מאיה צוראל, יועצת סביבתית
אלון פילץ, מנכ"ל דיזנגוף סנטר
אבי בלאו, יועץ סביבתי
שאנה שכטרמן, מנהלת קיימות דיזנגוף סנטר

אלי גוף, רואה חשבון

מיטלס מאנדיי – התנועה העולמית!