סדנת בישול אקטיבית יוצאת דופן המשלבת הנאה ותרומה חברתית

מחפשים רעיון מעניין ומקורי לפעילות גיבוש עובדים? רוצים משהו שמביא להם ערך אמיתי בנוסף לחוויה מהנה? פעילות שיש בה גם תרומה חברתית וסביבתית? יש כזה דבר!  אנו רוצים להזמין אתכם לסדנת בישול אקטיבית ושמחה בסגנון קרב סכינים – סדנת בישול בהובלת שף שתגיע עד אליכם.

מה זה אומר?

סדנה בה המשתתפים מבשלים ביחד ארוחה מלאה תוך כדי תחרות בין הקבוצות, לימוד מקצועי, חוויתי ומהנה של כל שלבי ההכנה. במהלך הפעילות נאלצים המשתתפים להתמודד עם התקלות לא צפויות המייצרות מתח ועניין ובסיומו ייהנו מארוחה משותפת מעשה ידיהם.

למה זה טוב לעובדים?

בסדנה המשתתפים יקבלו טיפים וכלים שיוכלו לקחת אתם כדי לשפר את התזונה בביתם. אנחנו נדגים שימוש במצרכים שהם מזינים ובריאים (למרות שלא נכין רק מנות בריאות…) ונתמקד בתזונה מהצומח.

התזונה המומלצת כיום היא הים תיכונית – תזונה מגוונת, פחות מעובדת וללא תוספות, ומבוססת בעיקר על מזון שמקורו בצומח (ירקות ופירות, קטניות ודגנים מלאים, אגוזים וזרעים ) בשילוב מוצרים מהחי אך בכמויות פחותות. חשוב לגוון את מקורות החלבון, להעשיר את התזונה בחלבונים מן הצומח (כגון קטניות ודגנים מלאים) ולפחות פעם בשבוע להחליף מנה עשירת חלבון מהחי במנת קטניות מבושלות שיש להן יתרונות בריאותיים רבים. אבל איך אפשר להכין מנה עיקרית משביעה וטעימה בלי בקר, עוף או דגים? איך עובדים עם קטניות? רבים חושבים שזה מסובך, לוקח המון זמן, ועושה גזים. לכן יצרנו את הסדנה הזו – ובו טיפים וקיצורי דרך שיסייעו לעובדיכם לבניית הרגלי תזונה בריאים לכל החיים.

"היתה השקעה רבה בתכנון הסדנא, במוצרים האיכותיים והמגוונים, בציוד הרב ובהעברת המסר שאפשר ליהנות ולשבוע מארוחה גם ללא בשר. ישר כוחכם לשינוי התודעתי שלנו."

למה זה טוב לסביבה?

תזונה מבוססת צומח היא תזונה יותר בת קיימא – כלומר תזונה שהמחיר הסביבתי הנדרש לייצורה נמוך יותר, ושתורמת לאורח חיים בריא ולביטחון תזונתי, הן בהווה והן בעתיד – למען הדורות הבאים. תזונה שמבוססת על מזון מהחי אינה בת קיימא – תעשיית הבשר היא אחד הגורמים המשמעותיים ביותר להתחממות הגלובלית ולפגיעה בסביבה: היא גורמת ליותר פליטות גזי החממה מכלל התחבורה העולמית, אחראית למרבית כריתת יערות הגשם לפינוי שטחים למכלאות או לגידול מספוא לחיות המשק, תעשיית הבשר משתמשת ב-70% מכל השטחים החקלאיים בעולם וצורכת הרבה יותר משאבים (דלק, מים ושטח) מאשר מזון מן הצומח.

ואיך אפשר גם לתרום לקהילה?

אנחנו רוצים להציע לכם גם הזדמנות לעשות טוב. חשוב לנו להביא את הידע, הכלים והחוויה גם למרכזי רווחה, מרכזים קהילתיים בפריפריה הכלכלית-חברתית ולחסרי ביטחון תזונתי. אתם יכולים לעזר לנו ולסבסד סדנה דומה שתינתן למועטי יכולת כלכלית בחסות שלכם. נשמח לשתף אתכם בהחלטה איזו סדנה תממנו ולתת דיווח מלא על קיומה. זו רק אופציה – כמובן, לא חובה!

אז מה עושים בסדנה?

המשתתפים יקבלו הסבר קצר על מהלך "התחרות", מהם הכללים והקריטריונים לשיפוט כגון: תכנון ארוחה מלאה הכוללת את כל שלבי בנית התפריט, עמידה בזמנים, שימוש מושכל בחומרי הגלם, שיתוף כל חברי הקבוצה, טעם, קישוט המנה, סידור השולחן, ניקיון וסדר בעבודה, יצירתיות ומורל קבוצתי ועוד …

חברי הקבוצה מחולקים לבעלי תפקידים ולכל אחד הגדרות התפקיד שלו לביצוע.

הקבוצה מקבלת מוצרים וכלים להכנה, וצריכה להכין את הארוחה הטובה ביותר שהיא יכולה.

התפריט נקבע ע"י המשתתפים בהתאם למוצרים ולרוח הצוות.

הקבוצות כולן ייהנו מאותה כמות ומגוון של חומרי גלם, מצרכי מזון, כלי עבודה, עמדות בישול אישיות ועוד.

לקבוצות העבודה מתלווה שף המנחה באופן צמוד את שלבי הכנת המנות משלב התכנון היצירתי של המנות דרך ההכנה ועד לקישוט וההגשה.  השף יעשיר את המשתתפים בטיפים וטריקים לבישול קטניות, ירקות ודגנים מלאים  בבית וינחיל הרגלי עבודה וידע לכל החיים!

הקבוצה נדרשת להכין ארוחה מלאה במקסימום איכות ובמקסימום יצירתיות בזמן נתון, תוך חלוקת המשאבים, האמצעים והמשימות בין חברי הקבוצה.

בסיום התחרות מוכרזת הקבוצה המנצחת וכמובן כולם נהנים מארוחה מלאה הכוללת את המנות הטעימות של כל הקבוצות המתחרות.

עם סיום ההכנות יסדרו המשתתפים שולחן לתפארת ויגישו לעצמם תפריט עשיר ומשובח העשוי במו ידיהם.

מטרת הסדנה: גיבוש ,חוויה ואוכל טוב. וכמובן ידע רחב ומקיף למשתתפים, טיפים וטריקים בבישול מנות טעימות מהצומח בבית.

סה”כ משך הפעילות שלוש שעות, זמן הארוחה כלול בזמן הפעילות.

ניתן לקיים את הסדנה בכל מספר משתפים עם מינימום של 20.

עלות הסדנה כוללת :

  • עמדות בישול אישיות
  • ציוד בישול מקצועי
  • חומרי גלם
  • הדרכת שף
  • ביטוחים
  • מתנה: סינר לכל משתתף וחוברת מתכונים דיגיטלית עם מתכונים וטיפים

רוצים לדעת עוד ? השאירו לנו פרטים וניצור איתכם קשר בהקדם!