טוב לסביבה

צריכת בשר כיום מהווה בעיה סביבתית בקנה מידה עולמי.
על מנת לעמוד ביעדים בינלאומיים של הגבלת העלייה הטמפרטורה העולמית, לא מספיק ליישם רפורמות רק במגזרי האנרגיה והתחבורה, אלא חייב להתרחש שינוי גם בהרגלי התזונה שלנו.

 

בגלל הסיבות הללו, מיטלס מאנדיי הפכה מאז 2006 לתנועה עולמית משפיעה,  אליה הצטרפו 36 מדינות, ביניהן  – אנגליה, גרמניה, בלגיה, ארה"ב, צרפת,  אוסטרליה, ברזיל, קנדה וגם ישראל.

כיצד תעשייה זו מזהמת?

גזי חממה ואקלים

מגופם של עשרות מיליארדי בעלי החיים בתעשיית הבשר נפלט גז מתאן לאטמוספירה, כחלק מתלהליך העיכול שלהם. פחמן דו חמצני נפלט כתוצאה מכריתת יערות, במטרה לייצר שטחי חקלאות לגידול מזון בעלי החיים ואכלוסם  וכן גזי תחמוצת החנקן נפלטים מדשנים המשמשים בחקלאות זו.

אחוז פליטות גזי חממה אלה מהווים 14.5%, יותר מממגזר התחבורה כולו.

דלק מאובן (פוסילי)

כדי לייצר בשר יש צורך בשימוש בכמות דלק מאובן גדולה יותר פי 11 בהשוואה לייצור כמות חלבון מקבילה מן הצומח.  גם הייצור וגם השימוש בדלקים מאובנים תורמים לפליטות גזי החממה.

מים

חקלאות בעלי החיים צורכת 70% מכלל המים המתוקים בעולם ובכך הופך תעשייה זו לצרכן המים העיקרי, כאשר עיקר השימוש מתוך זה הוא עבור גידול בקר (גידול המזון עבורם ושתייה).
הביקוש למים צפוי להמשיך לגדול עקב גידול באוכלוסייה, לצד הנטייה של מדינות מתפתחות לעבור לתזונה המבוססת יותר על חלבון מן החי.
לשם ההשוואה: לייצור של 1 ק"ג קטניות נדרשים כ-2000 ליטר מים. לעומת זאת, לייצור של 1 ק"ג בשר בקר נדרשים כ-15,000 ליטר מים.

 זיהום מים וקרקע

תוצר לוואי של חקלאות בעלי החיים הינו הפרשות בעלי החיים, דשנים המשמשים בגידול מזונם, שאריות תרופות, מתכות כבדות ומיקרואורגניזמים. כל אלו מגיעים למקורות המים שלנו ומזהמים אותם, כולל פגיעה אנושה במערכת האקולוגית הימית.

 

שימושי קרקע והגרעון בשטחים

חקלאות בעלי החיים תופסת  30% מהיבשה על פני כדור הארץ ו – 70% מכלל הקרקעות החקלאיות. הביקוש העולמי הגדל לבשר מגביר את הלחץ לפינוי יערות ושטחים בעלי ערך אקולוגי רב. זאת, על מנת שבמקומם יתפנה שטח לטובת גידול בעלי החיים והמזון עבורם. המשמעות היא פגיעה רחבה במגוון הביולוגי שהולך ונעלם.

שינוי תזונתי הכולל הקטנת צריכת הבשר, יאפשר להכפיל את כמות ייצור המזון העולמית תוך הפחתת השפעות סביבתיות הרסניות.

 

בגלל הסיבות הללו, מיטלס מאנדיי הפכה מאז 2006 לתנועה עולמית משפיעה,  אליה הצטרפו 36 מדינות, בינהן  – אנגליה, גרמניה, בלגיה, ארה"ב, צרפת,  אוסטרליה, ברזיל, קנדה וגם ישראל.

יום שני ללא בשר היא דרך טעימה, מהנה ומזינה לתרום לבריאות שלנו וגם להביא להקטנת הפגיעה בסביבה. 

מקורות:

דו"ח צילו הארוך של משק החי

זווית – סוכנות ידיעות למדע וסביבה

הפורום הישראלי לתזונה בת קיימא

Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health

הפאנל הבין-ממשלתי לשינויי אקלים (IPCC)

PNAS