אודותינו

ייצור הבשר אחראי ליותר פליטות גזי חממה מתחבורה

תנועת Meatless Monday החלה בארץ בשנת 2012 כחלק מתנועה עולמית שמקדמת את צמצום צריכת הבשר ובכך תורמת לסביבה ולכדור הארץ בו אנחנו חיים ולשיפור בריאות ואיכות החיים שלנו.

את הקמפיין הביאה לישראל העיתונאית ואשת התקשורת מיקי חיימוביץ.

מטרתנו להעלות את המודעות למשמעותיות הסביבתיות והבריאותיות של יתר צריכת בשר. אנחנו פועלים באמצעות הסברה וחינוך, וכדי שמזון צמחוני אטרקטיבי, טעים ובריא יהיה זמין במקומות העבודה, במסעדות ובמערכת החינוך. אנחנו מקדמים שותפויות עם ארגוני בריאות וסביבה, ומסייעים לחברות הסעדה, מקומות עבודה, רשויות מקומיות, אוניברסיטאות, בתי ספר, קיבוצים ומסגרות נוספות המעוניינות לקדם יום שני ללא בשר.

רוצים שמקום עבודתכם יאמץ יום שני ללא בשר? רוצים להתנדב?

נשמח שתצטרפו אלינו!

קצת עלינו

שם: מיקי חיימוביץ'

עיסוק: יוזמת ומובילה את קמפיין Meatless Monday בישראל, מייסדת העמותה

מה עשיתי: 22 שנה הייתי עיתונאית ומגישת חדשות . 18 שנה הגשתי את המהדורה המרכזית של חדשות ערוץ 2 וחדשות 10 , הובלתי סדרות דוקומנטריות ויזמתי וערכתי את סידרת הכתבות " ישראלים 10 " בחדשות עשר על ישראלים שפועלים בהתנדבות במטרה להביא לשינוי חיובי בחייהם של אחרים. כיום אני מובילה את "המערכת", תכנית התחקירים המצליחה של רשת העוסקת בנושאים שנמצאים על סדר היום האזרחי–חברתי.

שורה תחתונה: "היה אתה השינוי שאתה מבקש לראות בעולם"

שם: מאיה צוראל

עיסוק: ייעוץ לארגונים וחברות בתחום התקשורת והמיתוג הסביבתי, מייסדת העמותה

מה עשיתי: ניהלתי קמפיינים פרסומיים ללקוחות מסחריים המובילים בתחומם במשק. (גלר נסיס, ראובניפרידן)  ניהלתי במשותף את פרויקט שעת כדור הארץ בישראל ויחד עם שותפתי ל"קליניקה" יצרנו את האסטרטגיה הפרסומית לקמפיין של המשרד להגנת הסביבה בכיכובו של טל פרידמן.  שותפה לפיתוח וניהול קמפיין Meatless Monday. לומדת כיום לתואר שני בעיצוב תעשייתי במסלול ניהול העיצוב בבצלאל MDES.

שורה תחתונה:   When There Is a Will – There Is a Way

שם: ליאת צבי

עיסוק: ייעוץ לארגונים וחברות בתחום התקשורת והמיתוג הסביבתי, מייסדת העמותה

מה עשיתי: הייתי שותפה במשרד פרסום (גלר נסיס) ואחראית על תחום האסטרטגיה. הבאתי לארץ את שעת כדור הארץ ועשיתי עם שותפתי את הקמפיין של המשרד להגנת הסביבהמתחילים לחשוב ירוק בכיכובו של טל פרידמן. שותפה לפיתוח וניהול קמפיין Meatless Monday . בוגרת תוכנית העמיתים למנהיגות סביבתית וחברתית של מרכז השל ושל Aspen institute leadership program.

שורה תחתונה: הכל חוזר אליך

שם: אור בנימין

עיסוק: מנהלת פעילות יום שני ללא בשר

מה עשיתי: עבדתי מעל עשור בעולם העסקי, כמנהלת שותפויות אסטרטגיות ותמיכה במכירות העולמיות בחברת צ'ק פוינט, בארץ ובארצות הברית. לאחר שחזרנו ארצה, מתוך רצון לתרום לחברה הישראלית, ניהלתי משך כארבע שנים את פיתוח המשאבים של עמותת מרכז מעשה, ארגון לשינוי חברתי שמקדם צעירים מהפריפריה הכלכלית-חברתית באמצעות שנת התנדבות בקהילה. הצטרפתי ליום שני ללא בשר מתוך ההכרה שאנחנו "אוכלים את כדור הארץ" וכדי שנוכל בני אדם ובעלי חיים כאחד   להמשיך לחיות ולשגשג, חייבים לעבור לתזונה בת קיימא הכוללת הפחתה משמעותית בצריכת הבשר.

שורה תחתונה: What you do makes a difference, and you have to decide what kind of difference you want to make. Dr. Jane Goodall

מיטלס מאנדיי – תנועה העולמית!